Link Logo

Новини

Міста допомагають стимулювати сталий розвиток

Oct 26, 2015

Конференція, що відбулася в м. Київ, Україна, 19-20 жовтня 2015 року носила назву «Підвищення ефективності планування природоохоронної діяльності та розвиток екологічно-орієнтованого громадянського суспільства в Україні: Міста, як рушійна сила сталого розвитку в Україні". Регіональний екологічний центр країн Центральної та Східної Європи (РЕЦ), організував змістовний і надихаючий захід, який зібрав понад 110 представників зацікавлених сторін.

Виконавчий директор РЕЦ пані Марта Шигеті Боніферт привітала учасників і представила основного доповідача пані Джудіт Г. Гарбер, виконувача обов'язків помічника секретаря Бюро з проблем океанів і міжнародних питань екології та науки Державного департаменту США. Пані Гарбер виділила декілька проблем, які наразі стоять перед Україною, поділилася думками про те, як суспільство може стати на шлях розвитку демократії, відзначила велику цінність природних багатств, важливість ефективного природокористування та організації управління, орієнтованого на сталий розвиток, а також підкреслила важливу роль громадянського суспільства та активних громадян в реалізації позитивних трансформацій в Україні міста за містом. Вона також відзначила успішну партнерську співпрацю України з РЕЦ, що наразі триває.

Виконуючий обов'язки Міністра екології та природних ресурсів України пан Сергій Курикін додав, що міністерство підтримуватиме діяльність Регіонального екологічного центру протягом усього періоду надання допомоги Україні в здійсненні переходу до більш екологічно сталого майбутнього.

Після відкриття заходу більша частина першого дня була присвячена аналізу результатів річного проекту «Плани дій місцевих органів влади щодо раціонального природокористування та енергетичної ефективності (LEAPs) задля сталого розвитку, диверсифікації джерел енергопостачання та взаємодії з громадськими спільнотами України», які були презентовані представниками трьох муніципалітетів-партнерів в рамках зазначеного проекту: м. Черкаси, м. Полтава та м. Івано-Франківськ.

Під час конференції було також офіційно оголошено про започаткування подальшого проекту під назвою "Місцеві ініціативи задля сталого розвитку України" (LINK Україна).  Реалізація цього проекту триватиме до квітня 2018 року за підтримки Міністерства клімату і навколишнього середовища Норвегії. Муніципалітети міст Лубни та Бердичів також братимуть участь в реалізації проекту разом з іншими трьома муніципалітетами, які вже задіяні в ньому. Було підписано протокол про співпрацю, яким було офіційно схвалено проект та скріплено прихильність щодо співробітництва між усіма п'ятьма муніципалітетами.

Перший день завершився «круглим столом»  під назвою «Міста, як рушійна сила сталого розвитку в Україні», модераторами якого були Раффі Балян, аташе з питань довкілля, науки і технологій та охорони здоров'я по регіону Центральної та Східної Європи Держдепартаменту США, і телевізійний ведучий Андрій Куликов. Серед учасників панельної дискусії були представники донорських організацій, фінансових інституцій, наукових кіл, громадянського суспільства та торгово-промислового сектору. У своїх виступах, які щиро надихнули аудиторію, промовці презентували цінну інформацію і стратегії подолання серйозних перешкод на шляху до створення кращого та більш екологічно сталого майбутнього.   Під час послідуючої сесії запитань і відповідей учасники зібрання, до складу яких входили представники муніципалітетів з усієї України, мали можливість отримати кваліфіковані відповіді від експертів прямо в залі засідань.

Другий день конференції, організованої як практичний семінар, був присвячений темі залучення інвестицій в енергетичну ефективність міст України. Мета семінару полягала у розширенні спроможностей зацікавлених сторін в Україні в отриманні та реалізації конкретних проектів в галузі енергетичної ефективності.

Загалом, судячи із загального рівня задоволеності учасників, конференція пройшла з великим успіхом. Хоча буде нелегко повторити успіх цього року в наступному році, РЕЦ має впевненість щодо розбудови більш міцної й широкої співпраці з партнерами в Україні. Є сподівання, що ще більша кількість людей відгукнеться та візьме участь у конференції в наступному році.

News Image