Link Logo

Новини

Об’єднання інтересів місцевих громад України в рамках проекту LINK

Jul 9, 2015

Наразі група експертів РЕЦ відвідує три партнерські муніципалітети України (м. Черкаси, м. Полтава та м. Івано-Франківськ), а також проводить переговори з керівництвом міст Стрий, Лубни та Бердичів. Зазначені візити відбуваються в рамках розробленої програми допомоги, завдяки якій РЕЦ надає сприяння Україні у вирішенні проблем, пов’язаних з довкіллям та використанням ресурсів.

РЕЦ вже майже протягом року проводить свою діяльність в Україні на місцевому рівні в рамках партнерської співпраці з Центром регіонального співробітництва у сфері довкілля, науки, технологій та охорони здоров'я Держдепартаменту США . Основна мета партнерства полягає в розробці місцевих планів дій у сфері раціонального природокористування та енергетичної ефективності (LEAPs) в   обраних  муніципалітетах. Нещодавно Міністерство клімату і навколишнього середовища Норвегії виділило значну субсидію РЕЦ, яка дозволить продовжити і розширити діяльність в рамках проекту «Місцеві ініціативи задля сталого розвитку України - LINK».

У ході декількох зустрічей, проведених протягом останніх двох тижнів, колектив проекту та місцеві партнери обговорили методи оцінки екологічної ситуації на місцях, а також стратегії підвищення енергетичної самодостатності. Виходячи з потреб одержувачів вигод від проекту, результати переговорів будуть опрацьовані таким чином, аби забезпечити їх максимальну сприйнятливість щодо методичних рекомендацій, планів сталого розвитку та довгострокової фінансової підтримки. Як перший крок, колектив проекту РЕЦ надасть допомогу всім муніципалітетам, що беруть участь в його реалізації, у проведенні оцінювання пріоритетних питань, пов'язаних з нанесенням шкоди навколишньому середовищу та енергетичною безпекою.

РЕЦ сподівається на успішну співпрацю із зазначеними муніципалітетами й пишається тим, що є частиною зростаючої міжнародної потуги з надання допомоги Україні у просуванні в напрямку екологічно сталого майбутнього.

News Image