Link Logo

Новини

Ідеї переможців грантової програми LINK для енергоефективної України

Nov 9, 2016

Урочисте нагородження переможців програми місцевих грантів LINKвідбулось на Інвестиційному Форумі РЕЦ, що проходив 20-21 жовтня в Києві. Церемонія нагородження зібрала експертів з питань енергетики, щоб відзначити зусилля організацій громадянського суспільства, що наближають свої громади до еталонів сталого розвитку та енергоефективності. Наступного дня переможці поділились баченням майбутнього України у презентаціях своїх проектів. 

Юлія Мельник, голова ГО «Суспільний проект «Еколтава», презентувала проект «Центр сталого розвитку Полтавщини». Зусилля у створенні центру «Еколтава» об’єднала з  Товариством охорони природи міста  Кременчука та Полтавським відокремленим підрозділом НЕЦУ. Вже з січня наступного року консорціум візьметься за встановлення сонячної міні-електростанції, яку демонструватимуть з метою популяризації ідей енергоефективності серед місцевого населення. Окрім цього, Юлія розповіла про низку просвітницьких заходів, і судячи зі жвавої реакції залу на презентацію, не лише полтавчани з нетерпінням чекають цього проекту.

Не менш очікуваною для присутніх стала презентація проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки». Проект представив Руслан Щербаков, голова фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» м. Лубни. Пан Щербаков оголосив про проведення трьох конференцій, що сприятимуть підвищенню обізнаності очільників та мешканців малих міст України у питаннях епергозбереження та енергоефективності. В результаті трьох зустрічей будуть відібрані актуальні для кожного міста проекти, проаналізовано можливість та джерела їхнього фінансування.

Продовжив сесію Юрій Балюк, голова Бердичівської міськрайонної громадської організації  «Добра справа», з презентацією проекту «Гексада – енергоефективна громада». Зі слів Юрія, проблему холодних шкіл та садочків можна вирішити якщо зробити їх енерго незалежними. Саме для цього «Добра справа» об’єдналась з Житомирською обласною організацією «Воскресіння» та Бердичівським об’єднанням молоді «Молодь Житомирщини». За кошти гранту консорціум придбає дробарку та твердопаливний котел для Красівської школи. Окрім того, низка просвітницьких акцій запланована для дорослих та малих жителів шести довколишніх сіл. Саме завдяки активній просвітницькій діяльності в поєднанні з конкретними кроками з впровадження енергоефективних заходів консорціум планує досягти мети зробити регіон менш енерго залежним впродож наступних пяти років.

Наступним презентував проект «Кaniv - Кosiv - Link NGO: співпраця задля збалансованого розвитку територіальних громад України» Микола Близнюк, голова Центру громадських ініціатив м. Косова. У співпраці з Фондом розвитку «Шевченків край» (м. Канів) та Громадською екологічною організацією “Едельвейс” (м. Косів) будуть відкриті Енерго-кліматичні Клуби (Агенції), що стануть осередками популяризації енергоефективних практик серед місцевого населення. Кожен Клуб буде оснащено спеціальним демонстраційним обладнанням, а крім того відвідувачам пронуватиметься широкий вибір інформаційних матеріалів з конкретними порадами та інструкціями для ОСББ та власників приватних садиб на тему енергоефективності.

Завершувала сесію Наталія Фоміна, голова Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, з презентацією проекту «Сherkasy Green Energy». Консорціум, до якого входять ще й Черкаська обласна організація Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи», Черкаська міська організація Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» та місцева громадська організація «Спілка винахідників Черкащини», спрямує свої зусилля на ліквідацію неграмотності місцевого населення в питаннях енегроефективності. Щоб довести дієвість практик енергозбереження буде встановлено систему сонячних батарей, до якої проводитимуться навчальні екскурсії. Окрім того, буде здійснено енергоаудит шкіл та проведено не один тренінг для вчителів та працівників держустанов міста.

Кожна презентація супроводжувалась активним обговоренням, питаннями та порадами від учасників сесії. Такий інтерес до проектів демонструє суспільну потребу змін, і ми щасливі, що ОГС LINK стають каталізаторами цих змін.

News Image