Link Logo

Події

Енергетичний майстер-клас: основи енергоефективності на березі Південного Бугу

Jul 8, 2016

Протягом 1-7 липня 2016 року, сорок представників організацій громадянського суспільства з восьми муніципалітетів зібралися в Національному природничому парку «Бузький Гард» для участі в Енергетичному майстер-класі, організованому Регіональним екологічним центром та Екоклубом (Рівне). Учасники розбили табір на березі річки Південний Буг, щоб серед чудових краєвидів дізнатись більше про відновлювані джерела енергії, енергоефективність та поведінкові зміни, що необхідні для розвитку громадянського суспільства.

У перший день тренінгу учасники дізналися про найбільш важливі аспекти національної енергетичної системи від провідних експертів НЕЦУ, «Асоціації мерів» та Екоклубу Рівне. Учасники провели мозковий штурм на тему стратегії низьковуглецевої економіки для українських міст і придумали план дій по скороченню викидів CO2.

Наступного дня презентували тему відновлюваних джерел енергії в Україні. Делегатам від громад LINK дали модливість продемонструвати прогрес їхніх муніципаоітетів у використанні ресурсів сталої енергії. Також представникам ОГС було пояснено основи теорії змін, з акцентом на первень змін та їх еволюцію в суспільстві.

На третій день учасників ознайомили з основними інструментами фінансування для просування енергоефективних практик. Учасники заслухали доповідь представників Славути, де було впроваджено систему енергетичного менеджменту. А делегати з Полтави розповіли про практики в галузі енергоефективності реалізовані в їхньому регіоні. В кінці дня представники ОГС були запрошені долучитись до різних практичних майстер-класів: будівництва сонячних водонагрівачів, створення листівок з насіння на папері з вторинної сировини, виготовлення органічного палива з легко доступних матеріалів.

Порядок денний четвертого дня був спеціально розроблений для поглиблення знаннь учасників з питань інструментів фінансування ініціатив в галузі енергоефективності. Водночас учасники дізналися про медіа інструменти та заходи щодо зміцнення громад. Теми, обговорювані протягом дня, були найрізноманітнішими: від правових інструментів для ефективних кампаній до  єдності громад і можливих джерел фінансування ініціатив у галузі енергоефективності фінансування.

На п'ятий день майстер-класу, Цветеліна Філіпова Борісова з РЕЦ поділилася порадами ефективного управління проектами, а учасники поспішили використати її рекомендації в розробці своїх групових проектів.Окрім того, протягом дня обговорювались теми ІТ- та медіа-інструментів у діяльності ОГС, а закінчилась програма п’ятого дня роздумами Андрія Зінченка  про світову економіку майбутнього, сформовану інноваціями в енергетиці.

Згідно з відгуками учасників програми поєднання інтенсивного навчання з розважальними заходами літнього табору дозволило краще сприймати нову інформацію, водночас насолоджуючись компанією колег-однодумців. Всі учасники повідомили, що вони отримали нові навички і завели знайомства, що допоможуть їм у подальшій діяльності.

Завантаження:

1 Програма

2 Список учасників

Матеріали:

3 Практичний посібник «Дружні до довкілля технології власноруч»

Презентації:

4 Анастасія Глушко, Візуальне представлення інформації у активізмі

5 Андрій Зінченко, Хактивізм та технотворчість

6 Анастасія Загайна, Ти є самоврядування

7 Цветеліна Філіпова, Написання грантових заявок для ОГС LINK

8 Сергій Аверков, Револьверний фонд для підтримки заходів з енергозбереження

9 Юлія Маклюк, Теорія змін

10 Олександр Кожома, Енергетичний менеджмент в Черкасах

11 Бізнес-план для енергетичних кооперативів

12 Ірина Головко Ядерна енергетика в світі та в Україні

News Image