Link Logo

Події

Гранти з організаційного розвитку для підвищення програмного та інституційного потенціалу українських ОГС

May 9, 2017

Традиційно організації громадянського суспільства судять по реалізованим проектам, оскільки закулісся роботи організації вважається менш важливим для громадськості. Втім, ефективність ОГС суттєво залежить від того, наскільки гарно працює її внутрішній механізм. Щоб підтримати прагнення українських ОГС до збільшення своїх програмних та інституційних можливостей, РЕЦ від імені Міністерства клімату та довкілля Норвегії ініціював надання учасникам програми LINK грантів з організаційного розвитку

Переможцями грантової програми стали організації громадянського суспільства, які зробили самооцінку власної організації і представили плани розвитку ОГС влітку 2016 р. Цього року РЕЦ виділив € 17 000 для реалізації планів організаційного розвитку для тих ОГС, які продемонстрували чітке розуміння завдань, проблем власної організації та шляхів подолання останніх.

Серед 11 поданих пропозицій українські та міжнародні експерти вибрали 7 організацій, які отримають до € 2500, щоб збільшити інституційний, системний та програмний потенціал власної ОГС. 20 квітня 2017 року переможці зустрілися в Києві, щоб поділитися один з одним планами своїх дій і отримати пораду від експертів щодо майбутньої діяльності.

Зусилля переможців будуть в основному спрямовані на розробку стратегії розвитку організацій, поліпшення зв’язків з громадськістю, а також зміцнення мотивації волонтерів та працівників ОГС. Зокрема, ці цілі є пріоритетними напрямками діяльності для Черкаської благодійної організації «Фундація «Паритет» і Фонду розвитку «Шевченків край» в Черкаській області. Водночас Черкаська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги працюватиме над розширенням своєї мережі завдяки створенню регіональної екологічної коаліції області.

В Івано-Франківській області регіональна благодійна організація «Центр громадських ініціатив» проведе навчальні модулі на тему лідерства та організаційного розвитку, впровадження яких підтримуватиметься розробкою рекламної кампанії для популяризації діяльності ОГС. Інший учасник програми LINK, Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта», сконцентрується на ребрендингу своєї ОГС, і впровадить систему членства в організації з бонусною програмою для учасників.

У Полтавській області соціальний проект «Еколтава» проведе тренінги з адвокації та комунікації для співробітників і волонтерів організації, а Молодіжна ініціативна група «Твій світ» пройде навчальний курс по HR‑менеджменту для НУО, створить план розвитку команди й опанує мистецтво залучення волонтерів до діяльності ОГС.

Реалізація всіх проектів почнеться в травні 2017 року і триватиме близько шести місяців. Втілення проектів організаційного розвитку українських ОГС буде висвітлюватися на вебсайті та сторінках проекту LINK у соцмережах.

News Image